close

نحوه تمیز کردن لوازم کوچک آشپزخانه

logo
نحوه تمیز کردن لوازم کوچک آشپزخانه

 

لوازم کوچک برقی که در آشپزخانه صف می کشند، هنگام آشپزی در وقت و تلاش ما صرفه جویی می کنند. اکثر وسایل کوچک آشپزخانه به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی تمیز شوند امّا هنوز هم دانستن برخی نکات برای تمیز کاری این وسایل ضروری است.

در این مقاله پیشنهادها و دستورالعمل های عالی برای تمیز کردن این وسایل کوچک آشپزخانه ، از جمله مخلوط کن ، قهوه ساز و توستر ارائه شده است.

 

 

تمیز کردن مخلوط کن ها

قبل از هر چیز به دستورالعمل های تمیز کردن دستگاه که توسط سازنده در دفترچه راهنمای محصول، آمده است را مطالعه کنید. برخی از شیشه های مخلوط کن را می توان در ماشین ظرفشویی قرار داد.

برای تمیز کردن شیشه مخلوط کن، آن را با یک محلول شوینده پر کنید و با سرعت زیاد حدود 15 ثانیه دستگاه را روشن کنید. سپس خالی کرده، خوب بشویید و خشک کنید.

پایه مخلوط کن را با یک محلول چندمنظوره یا مخلوط جوش شیرین و آب اسپری کنید و با یک پارچه نرم پاک کنید.

 

پاک کردن قهوه سازها

قهوه سازها به راحتی تمیز می شوند و تمام کاری که شما باید انجام بدهید این است که فیلتر را عوض کنید و قوری، درب و سبد را در محلول مواد شوینده بشویید. و به سرعت پایه را با پارچه تمیز، پاک کنید.

از طرف دیگر قهوه سازها گاهی برای از بین بردن تجمع چربی و روغن که می تواند بر طعم قهوه تاثیر بگذارد، نیاز به تمیزکاری کامل دارند.

با افزودن یک فنجان یخ خرد شده، یک قاشق غذا خوری آب و چهار قاشق چای خوری نمک ، لکه های قهوه و مواد معدنی را به راحتی از قهوه ساز پاک کنید. مخلوط را به آرامی بچرخانید و سپس طبق معمول بشویید. لوله های دستگاه را با یک برس مخصوص و آب گرم تمیز کنید.

 

تمیز کردن توسترها

توسترها ریزگیر و لکه گیر هستند و برای تمیز نگه داشتن، نیاز به تمیز کردن منظم دارند. همه آنچه درمورد توسترها نیاز دارید، این است:

یادتان باشد که توستر را قبل از تمیزکاری از برق جدا کنید و اجازه دهید خنک شود. هرگز توستر را در آب غوطه ور نکنید.

قسمت بیرونی توستر را مرتبا با یک پارچه نرم و کمی مرطوب پاک کنید. سینی خرده ریز در توستر را بردارید و خرده ها را بیرون بریزید و سپس سینی را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.

اگر توستر شما سینی خرده ریز ندارد، توستر را زیر و رو کرده و آن را روی ظرفشویی یا یک سطل بزرگ آشغال تکان دهید.

با استفاده از یک برس نرم و نازک، خرده ها را از فضای داخلی پاک کنید. برای تمیز کردن داخل توستر نباید از وسایل فلزی و تیز استفاده شود.

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد