close

چگونه کمد خود را سازماندهی کنیم؟

logo
چگونه کمد خود را سازماندهی کنیم؟

 

به نظر می رسد ساماندهی کمد های شما کاری دلهره آور باشد. اما با عزمی صحیح و برنامه ریزی دقیق ، می توانید راه خود را به سمت یک کمد کاملاً منظم پیش ببرید!

هنگامی که تصمیم گرفتید منظم شوید، سخت ترین قسمت برداشتن اولین گام برای پروژه سازماندهی است. پس از آن بقیه کارها آسان است. این مسئله صرفا یادگیری اصول سازماندهی، پیروی از توالی معقول در سازماندهی و تعریف یک هدف دقیق است. در این مقاله ما نکات ارزشمندی در مورد چیدمان کمد نشان خواهیم داد.

 

ارزیابی کمد و وسایل

هر کمدی را که می خواهید مرتب کنید ارزیابی کنید و مشخص کنید کدام قسمت کمد بیشترین بی نظمی را ایجاد می کند و از همان قسمت آغاز کنید. لیستی از وسایلی که برای استفاده خوب از فضا، حفاظت از وسایل و آرامش خاطر خود ضروری می دانید، تنظیم کنید. به نظم دهنده ها و کابینت های کوچک تر فکر کنید و اگر برای نظم دهی به فضای کمد شما مناسب هستند، تهیه کنید. در این زمینه تحقیق کنید و گزینه های مختلف را بررسی کنید. شما نیازهای خود را بهتر از هرکس دیگری می دانید و بهتر می توانید تعیین کنید که برای فضای کمد خود از چه نظم دهنده ای استفاده کنید.

به طور کلی، بودجه یکی از عوامل مهم است که نیاز به محاسبه دارد. می توانید بیشتر نظم دهنده ها را خودتان در خانه به کمک جعبه ابزار خود بسازید تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

 

نکات و ترفندها

پس از تصمیم گیری در مورد نظم دهنده ها، نکات زیر را برای سازماندهی کمد خود در نظر بگیرید:

 

سادگی:

صرفه جویی در فضا مهم است، امّا اگر کارکرد سیستم را نسبت به زمانی که فضای بیشتری را اشغال کنید، سخت تر می کند و برای استفاده از وسایل به مشکل می خورید، بهتر است ساده نگه دارید و از پیچیده کردن فضای کمد به خاطر صرفه جویی در فضا بپرهیزید. درواقع با پیچیده کردن فضا ممکن است اصلا سیستم سازماندهی شده ی جدید به کارتان نیاید و بدون استفاده نیز بماند. پس صرف نظر از مقدار فضای ذخیره شده، به سادگی دسترسی نیز توجه کنید.

 

ثبات:

هدف نهایی استفاده از روس هایی است که بدون هیچ تلاش اضافی از جانب شما، نظم فضا حفظ شود. سیستم نظم دهی به فضای کمد، باید به گونه ای طراحی شود که با استفاده روزمره شما از کمد، همچنان مرتب باقی بماند و دچار بهم ریختگی نشود.

 

مرتبط بودن :

مرتب کردن کمد از جمله مواردی است که باید بدون درگیر شدن فضاهای دیگر به آن نظم بخشید. برای رسیدن به برخی مزایا ممکن است مجبور شوید از مزایای دیگری بگذرید. بسیاری از قسمت ها به قسمت های دیگر وابسته هستند مانند قطعات یک پازل! برای مرتب کردن کمد باید فضاهای بهم مرتبط را پیدا کنید و تیکه های پازل را به گونه ای مرتب کنید که برای شما مزایای بیشتری داشته باشد.

 

تبلیغات:

تحت تاثیر تبلیغات و یا محصولات بیشمار موجود در بازار قرار نگیرید. درباره آنچه نیاز دارید تصمیم بگیرید و سپس محصول مورد نظر خود را در بازار جستجو کنید.

 

یکدست بودن:

اگر چیدمان به خوبی انجام شود و لوازم به خوبی در کنار هم قرار بگیرند، پروژه به پایان رسیده جذاب تر به نظر می رسد. سلیقه شخصی شما در چیدمان تاثیر می گذارد امّا استاندارد سازی و وحدت از عناصر چشمگیر هستند. هرچه سعی کنید فضا یکدست و استاندارد باشد، منظم تر بنظر می رسد.

 

تمیزی و ظرافت:

هنگام نصب نظم دهنده ها و محکم کردن، یک واقعیت را بخاطر بسپارید که اغلب نادیده می گیرند، سوراخ ها، خراش ها و سایر شرایط ناخوشایند را قبل از نصب نظم دهنده ها و چیدمان وسایل، رفع کرده و رنگ آمیزی کنید. این کار بر تمیزی و ظرافت کمد شما می افزاید.

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد