close

چطور امنیت خانه را بالا ببریم؟

logo
چطور امنیت خانه را بالا ببریم؟

 

امنیت خانه از مسائل مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. امروزه آمار سرقت های خانگی بالا رفته است بنابراین بهتر است اقداماتی برای افزایش امنیت خانه انجام دهیم تا مورد سرقت قرار نگیرد. افزایش امنیت علاوه بر اینکه موجب حفظ اموال و امنیت مالی می شود ، امنیت روانی و جانی نیز در پی دارد. در یک جامعه حفظ امنیت به عهده ارگان های دولتی می باشد ولی این موضوع، دلیل نمی شود که خودمان اقدامی برای حفظ امنیت انجام ندهیم! بنابراین بهتر است با انجام اقداماتی در راستای بالا بردن امنیت خود و جامعه تلاش کنیم.

ایمن سازی ورودی های خانه

اولین و مهم ترین کار برای بالا بردن ایمنی، ایمن سازی ورودی خانه می باشد. بنابراین استفاده از درب ضدسرقت بهترین گزینه برای درب ورودی ساختمان می باشد. توجه داشته باشید درب دارای چشمی و زنجیر باشد. یک حفاظ فلزی برای درب ورودی نصب کنید و در زمان مسافرت حتما آن را قفل کنید.

اگر به تازگی نقل مکان کرده اید، تمامی قفل ها را تعویض کنید. زیرا ممکن است ساکنین قبلی از کلید درب ورودی داشته باشند و یا کلید یدک در اختیار کسی قرار داده باشند. برای اطمینان بیشتر بهتر است اقدام به تعویض قفل ها کنید.

هرگاه قصد خروج از منزل را دارید، حتما تمام ورودی ها و پنجره های رو به بیرون را قفل کنید.

 

ایمن سازی پنجره ها

بسیاری از گزارشات رسیده از دزدی منازل، آمده است که ورود سارقین از پنجره ها صورت گرفته است. بنابراین امنیت پنجره ها بسیار اهمیت دارد. امروزه منازل دارای پنجره های بزرگی هستند که امکان ورود سارقان را نیز راحتتر می کند. بنابراین استفاده از حفاظ فلزی اهمیت بالایی دارد. همیشه پنجره ها را قفل کنید و در فصول گرم نیز پنجره های بدون حفاظ  را باز رها نکنید.

 

سیستم ضد سرقت

استفاده از سیستم ضد سرقت و زنگ خطر از جمله اقدامات مفیدی است که می توان برای حفظ امنیت ساختمان انجام داد. همچنین نصب دوربین مدار بسته که امروزه رواج یافته است. حتی اگر توانایی خرید این سیستم ها را ندارید، با نصب برچسب هایی که نشان می دهند ساختمان دارای سیستم ضد سرقت و دوربین مدار بسته است، سعی کنید دیگران را به اشتباه بیندازید. سارقان معمولا برای ورود به خانه هایی که سیستم های حفاظتی و ضد سرقت دارند، ریسک نمی کنند.

 

امنیت خانه در زمان سفر

اگر قصد سفر دارید و مدت زمان طولانی را در خانه حضور ندارید، بهتر است به جز نزدیکان مورد اعتماد،  کسی را از این موضوع با خبر نکنید!

سعی کنید چمدان ها و وسایل سفر را در پارکینگ به ماشین منتقل کنید و از جلب توجه بپرهیزید.اطلاعات سفر خود را و مدت زمان نبودنتان را در اختیار کسی قرار ندهید.

تمامی درب ها و پنجره ها را قفل کرده و حفاظ ها را نیز ببندید. بهتر است یک لامپ کوچ و کم مصرف را روشن قرار دهید تا بنظر برسد که کسی حضور دارد . در این صورت احتمال دارد سارقین به اشتباه افتاده و برای ورود به منزل شما، تلاش نکنند.

 

 

نکات مهم برای افزایش امنیت خانه

1. حفاظ های با ارتفاع مناسب در بالای دیوارهای حیاط نصب کنید.

2. اموال و اشیای قیمتی خود را در معرض دید قرار ندهید ، بهتر است در صندوق امانات نگهداری کنید.

3. به روشنایی حیاط و ساختمان توجه کنید که مناسب باشد.

4. از قرار دادن کلید یدک در اختیار دیگران خودداری کنید.

5. از افراد و مؤسسات مطمئن برای نظافت و کارهای خدماتی کمک بگیرید.

6. کودکان را در خانه تنها نگذارید.

7. میزان دارایی های خود و محل نگه داری آن ها را برای دیگران بازگو نکنید.

8. هنگام رفتن به سفر یا مأموریت کاری، جلب توجه نکنید و از جزییات با کسی صحبت نکنید.

9. لیستی از دارایی ها و اموال خود تهیه کنید و نزد خود نگه دارید.

10. از ورود افراد ناشناس و بدون کارت شناسایی معتبر، به داخل خانه جلوگیری کنید.

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد