close

روش هایی برای تمیز کردن و شستن پرده

logo
روش هایی برای تمیز کردن و شستن پرده

 

تمیزی پرده ها از مواردی است که مورد توجه زیادی قرار می گیرد از این رو افراد همواره به دنبال روش های مناسبی برای تمیز کردن و شستن پرده ها هستند. در ادامه قصد داریم روش ها و راهکارهای مناسبی را در راستای شست و شو و تمیز کردن پرده ها برایتان شرح دهیم.

 

 

نگذارید گرد و خاک روی پرده ها بماند

 

برای جلوگیری از کثیفی بیش از حد پرده ها باید هر چند وقت با جاروبرقی گرد و خاک آن ها را پاک کرد. نشستن گرد و خاک بیش از حد روی پرده ها به کثیفی منجر شده و جلوه زشتی به پرده ها و خانه تان می دهد، بنابراین از سری مخصوص جارو برقی که برای تمیز کردن پرده است استفاده کنید و گرد و خاک پرده ها را از بین ببرید. بخار شوی نیز انتخاب خوبی برای تمیز کردن پرده ها است و می تواند در گرد گیری پرده یاریتان کند. بنابراین اگر قصد ندارید پرده هایتان را زیاد شست و شو دهید و یا نمی خواهید گرد و خاک روی آن ها بنشیند می توانید از جارو برقی و بخارشوی استفاده کنید. و اگر هیچکدام این وسایل در دسترستان نبود می توانید از گردگیر های دستی پر دار استفاده کنید که کاندید خوبی برای از بین بردن گرد و خاک پرده ها است و از کثیف شدن آن ها جلوگیری می کند.

 

 

روش شست و شوی پرده را مطابق جنس آن انتخاب کنید

 

پرده ها جنس های متفاوتی دارند و بنابراین موضوع اگر نخواهیم به بافت پارچه ها آسیبی وارد شود، بعد از شست و شو رضایت کامل از تمیزی و درخشندگی پرده داشته باشیم و یا حتی درگیر از بین بردن چروک پرده نشویم لازم است ابتدا جنس پرده را بشناسیم وسپس با توجه به آن اقدام به شست و شو با روش مناسب کنیم. پرده ها می توانند از جنس توری، نخی، حریر، ساتن و یا کرکره ای و زبرا باشند که هر کدام این ها روش شست و شوی مخصوص خود را دارند.

 

 

 

بهترین روش شست و شوی پرده های توری و حریر

 

بعد از خارج کردن پرده از چوب پرده آن را درون لگن یا ظرفی که قصد دارید به شست و شوی پرده درون آن بپردازید قرار دهید. بهتر است که برای شست و شوی پرده از آب ولرم رو به سرد استفاده شود و ابتدا پرده در این آب خیس داده شود. این کار کمک می کند بافت پارچه خوب خیس شود و در این فرصت مقداری از گرد و خاک  روی پرده نیز به آب انتقال داده شود. اگر می خواهید هنگام شستن پرده گرد و خاک زیادی نداشته باشد می توانید قبل از شست و شو آن را جارو برقی بکشید. بعد از تعویض آب حاوی گرد و خاک مواد شوینده مورد نظر را اضافه کرده و اقدام به شست و شو کنید. البته نکته مهم در شست و شوی پرده های توری و حریر دقت در انتخاب مواد شوینده است، زیرا این پرده ها لطافت و ظرافت بالایی دارند و باید توجه شود مواد شوینده منتخب به بافت پارچه آسیب وارد نکند اما قدرت پاک کنندگی کمی هم نداشته باشد. پودر صابون و یا صابون بچه انتخاب خوبی برای شست و شوی پرده های توری و حریر است، زیرا هم بافت پرده را از آسیب حفظ می کند و هم پاک کنندگی خوبی دارد. بعد از انجام مرحله آبکشی هنگامی که مطمئن شدید شوینده ها از روی پرده پاک شده اند می توانید برای درخشندگی و تمیزی بیش تر پرده درون لگن قرار دهید و لگن را با آب سرد و مقداری سرکه پر کنید و پس از مدت کوتاهی پرده را از درون محلول خارج کرده و دوباره آبکشی کنید. سپس پرده را در حالتی که هنوز نم دار است از چوب پرده آویزان کنید تا از چروک شدنش نیز جلوگیری کرده باشید.

 

 

 

بهترین روش های شست و شوی پرده ساتن

 

اگر قصد شست و شوی پرده ساتن با لباسشویی را دارید به خاطر بسپارید باید این کار را با آب سرد و شوینده های ملایم انجام دهید اما اگر قصد دارید خود به شست و شو بپردازید می توانید با استفاده از آب ولرم و سرکه به شست و شوی این جنس پرده بپردازید. همچنین باید یاد آور شد که به دلیل حساسیت پارچه ساتن نباید از پاک کننده های خیلی قوی که امکان آسیب رسانده به پارچه را دارند استفاده کرد.

 

 

نکاتی درباره شست و شوی پرده

 

1.اگر محل قرار گیری گیره ها را فراموش می کنید قبل از شست و شو محل آن ها را روی نوار پرده علامت گجذاری کنید. می توانید این کار را با استفاده از لاک ناخن انجام دهید.

2. می توانید برای پاک کردن زنگ از روی میله پرده ها آن ها را درون آب مخلوط با سرکه بجوشانید تا براق شوند.

3. برای نصب آسان تر پرده ها پس از شست و شو می توان به  قسمت داخلی میله پرده‌ها صابون مالید.

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد