close

روش های تازه نگه داشتن میوه و سبزی

logo
روش های تازه نگه داشتن میوه و سبزی

 

تازه و سالم نگه داشتن میوه و سبزیجات از چالش های همیشگی بوده که با آن درگیر بوده ایم. نگه داری صحیح میوه و سبزی می توانید به سالم ماندن آن ها به مدت طولانی منجر شود به همین دلیل لازم است با روش های صحیح نگه داری میوه و سبزیجات آشنا شویم.

 

کدام میوه ها و سبزیجات را کنار هم قرار ندهیم؟

 

اگر قصد دارید میوه ها و سبزیجات خریداری شدتان به مدت زیادی سالم و تازه بمانند بنابراین باید به این نکته مهم توجه کنید که کدام میوه و سبزی را کنار هم قرار می دهید. قرار دادن بعضی از میوه ها و یا سبزیجات کنار هم منجر به زود تر خراب شدن آن ها می شود و باید دانست که کدام یک از آن ها را کنار هم نگه نداشت. دلیل اهمیت بالای این موضوع تولید گاز اتیلن توسط بعضی از میوه های رسیده است. این گاز در تماس با دیگر میوه ها آن ها را نرم یا لک دار می کند و از سالم ماندن آن ها جلوگیری می کند. موز، انبه و گوجه فرنگی گاز اتیلن تولید می کنند بنابراین باید در نگه داری از آن ها در کنار بقیه میوه ها دقت نمود.

 

 

روش سالم نگه داشتن برخی از میوه ها و سبزیجات

 

سیب زمینی: تماس نور زیاد با سیب زمینی می تواند منجر به زود تر پوسیده شدن آن شود. بنابراین باید بدانید که اگر قصد دارید سیب زمینی را برای مدت طولانی نگه دارید بهتر است از نور دور باشد.  محل هایی مانند زیر زمین یا انبار که فاقد نور زیاد هستند محل مناسبی برای نگه داری سیب زمینی هستند و میتواند باعث دوام 2 تا 4 ماهه آن شوند. نگه داری سیب زمینی با سیب نیز می تواند راه حل مناسبی برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی باشد. گاز اتیلن تولید شده توسط سیب سبب سالم ماندن سیب زمینی می شود.

کرفس: کرفس نیز از دسته سبزیجاتی است که گاز اتیلن تولید می کند و برای تازه و سالم ماندن آن نیاز است گاز اتیلن از کرفس دور شود. با نگه داری کرفس درون فویل آلومینیومی به اتیلن امکان خروج می دهید که باعث سالم ماندن کرفس می شود. به یاد داشته باشید که نگه داشتن کرفس درون کیسه های پلاستیکی به تجمع اتیلن در اطراف کرفس می انجامد و موجب از بین رفتن تازگی آن می شود.

 

قارچ: قارچ ها به راحتی و در مدت کم کپک زده و خراب می شوند به همین دلیل شاید شما هم به دنبال راهی برای نگه داری بهتر قارچ ها باشید. نگه داری قارچ در پاکت های کاغذی قهوه ای می تواند راه حل خوبی برای جلوگیری از خراب شدن آن ها باشد. قارچ ها را درون پاکت قهوه ای رنگ قرار داده و سپس در یخچال بگذارید تا دوام بیش تری داشته باشند.

 

موز: اگر قصد دارید موز هایتان زود تر برسند نگه داری آن ها درون پاکت های کاغذی قهوه ای رنگ ایده مناسبی است. برای حفظ رنگ زرد موز نیز می توان انتهای آن را درون سلفون پیچید.  همچنین برای نگه داری طولانی مدت موز به طوری که سالم و تازه بماند باید بدانید لازم است از چه میوه هایی دور بماند بهتر است موز ها را از  سیب و گلابی دور نگه دارید تا سیاه نشوند.

 

گوجه فرنگی: برای سالم و تازه ماندن گوجه فرنگی لازم نیست آن را درون یخچال قرار دهید زیرا گوجه فرنگی به دمایی بیش تر از دمای یخچال برای سالم ماندن نیاز دارد. بنابراین برای حفظ طعم و مزه ی گوجه فرنگی و سالم ماندنش آن را بیرون از یخچال نگه داری کنید.

 

جعفری، گشنیز، ریحان و مارچوبه: برای اینکه سبزیجاتی مانند جعفری، گشنیز، ریحان و مارچوبه را به مدت طولانی تری سالم نگه داشت باید بدون شست و شو ساقه ی آن ها را درون ظرفی از آب قرار داده و در دمای اتاق نگه داری کرد.

 

 انگور: انگور را می توان هم در یخچال  و هم خارج از یخچال نگه داری کرد. برای نگه داری انگور درون یخچال لازم است آن را در قسمت عقبی یخچال قرار دهید و برای نگه داری آن خارچ از یخچال طوری که سالم بماند  باید انگور ها را به طناب کشید و در محلی خشک،  خنک و تاریک نگه داری کنید تا تازه و سالم بمانند.

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد