close

پاک کردن لکه های چربی آشپزخانه

logo
پاک کردن لکه های چربی آشپزخانه

 

لکه های چربی جزو لکه هایی هستند که به راحتی با دستمال خشک یا مرطوب پاک نمی شوند. نمی توان از پیدایش این لکه ها در آشپزخانه هنگام آشپزی جلوگیری کرد . همچنین پاک نکردن و ماندن این لکه ها، جلوه زشتی به آشپزخانه می دهد و هر چه بیشتر بماند، سختتر شده و پاک شدنش مشکلتر می شود.در نتیجه بهترین زمان برای پاک کردن لکه های چربی بلافاصله بعد از تشکیل لکه می باشد. در این صورت به راحتی با یک دستمال خشک و بدون نیاز به مواد شوینده می توانید لکه را پاک کنید. در این مقاله روش هایی برای پاک کردن انواع لکه های چربی را ذکر می کنیم.

 

پاک کردن لکه های چربی کابینت

برای تمیز کردن چربی از روی کابینت مقداری شامپو فرش را در اب حل کنید و با اسکاچ روی کابینت بکشید. توجه کنید که  اسکاچ نرم باشد و به هیچ وجه از اسکاچ فلزی استفاده نکنید. پس از پاک شدن لکه چربی، با دستمال خشک سطح کابینت را خشک کنید.

توجه: برای کابینت های ام دی اف و چوبی از مواد شوینده الکل دار ، وایتکس و ... استفاده نکنید.

 

تمیز کردن هود

هود از جمله وسایلی است که بسیار زیاد تحت تاثیر لکه های چربی می باشد. یکی از راههای پاک کردن چربی هود، پودر ماشین لباسشویی می باشد.  هنگام استفاده از پودر لباسشویی، حتما از دستکش استفاده کنید.راه حل دیگری که برای پاک کردن هود وجود دارد به این صورت است که مقداری جوش شیرین را با آب ولرم ترکیب کنید و با کمک مسواک روی لکه های چربی بکشی و سپس با دستمال تمیز هود را پاک کنید.

اما اگر این دو راه حل برای شما مشکل است یا این مواد را در خانه ندارید، می توانید مقداری سرکه سفید را با آب ترکیب کنید و روی لکه ها اسپری کنید. سپس 5 دقیقه صبر کرده و با دستمال تمیز هود را پاک کنید.سرکه سفید محلولی تاثیر گذار برای پاک کردن لکه های چربی و سایر لکه ها و آلودگی هاست.

توجه داشته باشید که از دستمال یا اسکاچ نرم برای سطح هود استفاده کنید و به هیچ وجه سیم فلزی و یا اسکاچ زبر را روی سطح هود نکشید.

 

 

 

چند نکته:

بهتر است هود و اطراف آن را به طور مرتب هر دو هفته تمیز کنید.

فیلتر هود را نیز حداقل هر سه ماه یکبار تمیز کنید.

هرگز با دستان چرب و آلوده به سطح کابینت ها دست نزنید.

هرروز پس از آشپزی سطح گاز و هود و اطراف آن را دستمال مرطوب بکشید تا لکه های تازه پاک شوند. در این صورت لکه ها آسانتر تمیز می شوند.

همیشه مقداری سرکه سفید در منزل داشته باشید و برای پاک کردن سطوح از ترکیب آن با آب استفاده کنید. این محلول ایمنی بیشتری نسبت به مواد شوینده شیمیایی دارد.

پس از استفاده از سرکه سفید، حتما سطح مودنظر را یکبار با دستمال مرطوب پاک کرده و مجدد با دستمال خشک کنید تا اثری از سرکه روی سطوح باقی نماند.

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد