close

برق انداختن انواع ظروف

logo
برق انداختن انواع ظروف

 

 

طبیعی است که ظروف از هر نوع و کیفیتی که باشند با گذشت زمان درخشش و برق اولیه خود را از دست می دهند و شاید همین امر سبب شود که از آن ها دل زده شوید یا حتی با وجود کیفیت بالایی که دارند بی ارزش و بی کیفیت به نظر برسند. از بین رفتن زیبایی و جلوه ی اولیه ی ظروف از دلایلی است که خانم های خانه دار همواره در جست و جوی راهی موثر برای برق انداختن و تمیز کردن ظروف خود هستند. اگر شما نیز در جست و جوی راه و روشی برای برق انداختن انوع ظروف خود یعنی:استیل،  کریستال و مسی هستید با ما همراه شوید.

 

 

 

روش های برق انداختن ظروف استیل

 

روش های زیادی برای برق انداختن و پاک کردن لک و آلودگی ظروف استیل وجود دارند اما در ادامه قصد داریم دو روش موثر که می توانند رضایت کامل شما را جلب کنند معرفی کنیم.

 

 

از سرکه و آبلیمو کمک بگیرید

 

کاربرد سرکه و آبلیمو تنها به برق انداختن ظروف استیل محدود نمی شود و می توان کاربرد بالای این دو را در سایر موارد نیز دید. سرکه و آبلیمو از پاک کننده های قوی و طبیعی هستند که با هم و به طور جداگانه نیز کاربرد دارند. یعنی شما هم می توانید آبلیمو و سرکه را به طور جداگانه برای برق انداختن ظروف استیل خود استفاده کنید و هم به صورت ترکیبی از هم از آن ها بهره ببرید. روش استفاده از این دو ماده به صورتی است که می توان آن ها را به ظرف مورد نظر اسپری کرد و یا  با دستمال آغشته به سرکه و آبلیمو ظرف را شست و شو داد.

 

از آرد استفاده کنید

 

استفاده از آرد روشی مفید و کارآمد برای برق انداختن ظروف استیل است که نباید فراموش کرد. با استفاده از آرد می توانید درخشش و برق اولیه ظروف خود را به آن ها برگردانید فقط کافی است مقداری آرد تا اندازه ای که سطح ظروف با آرد پوشیده شده و سفید شود روی آن بریزید و سپس با استفاده از حوله ،دستمال ، برس کوچک یا مسواک اقدام به تمیز کردن ظرف در جهت خطوط استیل کنید تا پس از اتمام کار نتیجه ی بی نظیر حاصل شده را با چشمان خود ببینید.

 

 

 

برق انداختن ظروف کریستال با سرکه سفید

 

همانطور که پیش تر گفتیم سرکه ماده ای پرکاربرد در آشپزخانه است و با توجه به تجربه های حاصل و رضایت پی در پی در راستای برق انداختن ظروف کریستال با سرکه سفید مناسب دیدیم تا روش برق انداختن ظروف کریستال با سرکه سفید را آموزش دهیم.

در این روش شما نیازمند درست کردن محلولی ترکیبی از آب و سرکه سفید هستید. لازم به ذکر است که مقدار آب و سرکه سفید باید مساوی باشد. می توانید این محلول را در ظرف،لگن و یا حتی برای راحتی بیش تر کار خود در سینک ظرفشویی درست کنید. سپس ظروف کریستال مورد نظر خود را به مدت 30 دقیقه درون این محلول قرار دهید و بعد از 30 دقیقه به شست و شوی ظروف بپردازید اکر رضایت حاصل نشد ظروف کریستال را به مدت 30 دقیقه دوباره درون محلول خیس دهید  و بعد به شست و شوی دوباره مشغول شوید. مناسب است برای حفظ درخشندگی حاصل بعد از شست شو ظروف را با حوله یا دستمالی تمیز خشک کنید.

 

 

چگونه ظروف مسی را برق بیاندازیم؟

 

تیتر بالا سوالی است که در ذهن بسیاری از خانم های خانه دار مطرح شده و قصد داریم با ارائه روش هایی موثر به این سوال پاسخ دهیم.

 

 

ترکیب سرکه،نمک و آرد برای برق انداختن ظروف مسی

 

ترکیب جادویی  سرکه،نمک و آرد  توانایی بالایی در برق انداختن ظروف مسی دارد. ترکیب این مواد حالتی خمیری شکل دارد که در ادامه روش تهیه این ترکیب را به شما آموزش خواهیم داد.

 

روش تهیه:

 

نمک و آرد را با اندازه های مساوی درون ظرف می ریزیم و سپس سرکه را تا اندازه ای که خمیری روان حاصل شود به نمک و آرد اضافه می کنیم. پس از اضافه کردن مقدار مورد نیاز سرکه به نمک و آرد مواد را خوب با هم ترکیب می کنیم. سپس خمیر حاصل را با قلمو به سطح ظرف می کشیم. 30 دقیقه ظرف را در همان حالت رها می کنیم و بعد از گذشت 30 دقیقه خمیر را با حوله ای تمیز از سطح ظرف پاک می کنیم.

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد