close

نکات خرید آجیل

logo
نکات خرید آجیل

 

در بازار آجیل با قیمت های متفاوتی عرضه می شود. برخی معتقدند هرچه آجیل گرانتر باشد باکیفیت تر است، امّا چنین نیست. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را برای خرید آجیل مرغوب بیاموزید.

 

مضرات آجیل نامناسب

آجيل و خشكبار اگر در شرايط نامناسب محيطی و محل مرطوب به مدت طولاني قرار بگيرند نوعی قارچ در آنها رشد کرده و به مرور به داخل مغزها نفوذ می کند و موجب تضعيف سيستم ايمني بدن، صدمات كبدي و در نهايت سرطان كبد و از اثرات طولانی مدت آن نيز می توان به بروز ناهنجاری های جنينی، جهش‌زايی، انحراف كروموزوم‌ها و ... می شود.بنابراین دقت در خرید آجیل بسیار ضروری است.

 

تشخیص آجیل سالم

ابتدا دقت کنید که آجیل بوی نامطبوع ندهد و مزه آن ترش نباشد. آجیلی که در اثر ماندگی مزه ترش گرفته باشد باعث بیماری می شود. گاهی برای مخفی کردن مزه ترش از نمک استفاده می کنند، بنابراین بهتر است آجیل خام بخرید. همچنین آجیل شور برای افراد با فشارخون بالا و بیماران قلبی و عروقی مضر است.

به ظاهر آجیل توجه کنید. اگر روی مغزها سوراخ هایی مشاهده کردید، از خرید آن خودداری کنید. زیرا در داخل سوراخ ها حشراتی به صورت کرم مانند وجود دارد.

برای تهیه آجیل های رنگی معمولا از رنگ های غیرمجاز یا رنگ خوراکی استفاده می کنند. برای کنترل رنگ آجیل، مقداری از ان در دستتان بریزید ، اگر دستتان رنگی شد از خرید آن خودداری کنید.

برخی فروشندگان از روش شوک حرارتی برای خندان کردن پسته ها استفاده می کنند که این روش کیفیت آن را پایین می آورد. در این روش پسته ها درون آب جوش ریخته و سپس در آب سرد می ریزند. در نتیجه پسته هایی که زیاد خندان هستند را نخرید.

مغز گردو نیز در اثر کهنگی ، روغنش تغییر حالت داده و بوی ناخوشایندی می گیرد. توجه کنید که کهنه و مانده نباشد.

برای نگهداری طولانی مدت آجیل ، آن را در ظرف های در بسته ریخته و در محل خشک و خنک نگهداری کنید.

برای داشتن یک ترکیب سالم تر ، آجیل را با میوه های خشک مخلوط کنید.

 

 

ثبت نظر

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد