close

راهنمای تمیزکردن ظروف چدن و تفلون

logo
راهنمای تمیزکردن ظروف چدن و تفلون

 

تمیز کردن ظروف چدنی

ظروف چدنی از جمله وسایلی هستند که اگر از آن ها درست مراقبت کنید، دوام زیادی دارند. برای تمیزکردن چربی از ظروف چدنی، باید با اسفنجی نرم محکم روی آن بکشید تا پاک شود.

برای پاک کردن غذاهای چسبیده در کف قابلمه های چدنی، ابتدا قابلمه را پر از آب کنید و روی اجاق گاز قرار دهید. وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، با استفاده از کف گیر چوبی یا پلاستیکی، غذاهای مانده را بتراشید. سپس یکبار دیگر قابلمه را شسته و خشک کنید و مجدد روی شعله بگذارید تا آب آن تبخیر شود.

نکته: بهترین روغن برای استفاده از ظروف چدنی، روغن هسته انگور می باشد.

 

تمیز کردن قابلمه تفلون

 

برای تمیز کردن غذای چسبیده به ظروف تفلون، ابتدا اجازه دهید تا قابلمه یا ماهیتابه تفلون خنک شود.سپس با یک کفگیر چوبی یا پلاستیکی محتویات آن را خالی کنید و غذاهای چسبیده را بتراشید. سپس ماهیتابه را پر از آب داغ کرده و اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه بماند. اکنون با استفاده از اسفنج نرم و چند قطره مایع ظرفشویی ظرف را بشویید و آبکشی نمایید.

درصورت سوختگی زیاد غذای چسبیده در قابلمه تفلون، می توانید ترکیب سرکه و آب را در آن ریخته و به مدت 5 الی 10 دقیقه بجوشانید و سپس با روش بالا بشویید.

روشی دیگر را نیز می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

 

ویدئو: تمیز کردن غذای سوخته از قابلمه تفلون

 

 

 

 

توسعه بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد ،کلیه قیمت های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.اگر قصدجابجایی و حمل بار دارید توسعه بار با دو دهه تجربه در عرصه حمل بار در کنار شما می باشد و شما را در تمامی مرل بجایی یاری خواهد نمود.

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد